blog nejen o ženách a nejen pro ženy..

pravidelná dávka sebevědomí

10.12.2023

LINE DANCE


Využijte ukázkovou hodinu DANCE LINE ZDARMA, kterou pro nás připravila Kultura jih. Kapacita sálu je omezena, tak si pospěšte !!!

Tanec se stane vaším přítelem a nebudete chtít přestat ♥

 

DANCE LINE je pohyb přizpůsoben přímo potřebám seniorů. Při tanci zapomenete na všechny starosti a ponoříte se do svého nitra. Nepotřebujete partnera, tančíte pro svou radost a své zdraví. 

Tanec v řadě využívá jednoduchých a opakujících se pohybů, které se provádí ve stejném směru a v různých tvarech či formacích. Tanečníci se postupně přesouvají po tanečním sále nebo prostoru.

Tato forma tance je oblíbená hlavně pro svou snadnou naučitelnost a přístupnost pro různé věkové skupiny.

Tanec v řadě přináší mnoho výhod pro seniory. Zaprvé, je to skvělý způsob, jak zlepšit fyzickou kondici a udržet si sílu a pohyblivost. Pohybové vzorce a opakující se pohyby pomáhají zlepšovat koordinaci a stabilitu. Tanec také pomáhá posilovat svaly a zvyšuje kardiovaskulární kondici.

Druhou výhodou je sociální interakce. Tanec v řadě je skvělou příležitostí pro seniory, aby se setkávali s ostatními lidmi, navázali nové přátelství a sdíleli společnou zálibu. Taneční hodiny pro seniory často vytvářejí příjemné a přátelské prostředí, kde se lidé mohou cítit vítáni a uvolněni.

Třetí výhodou je zlepšení duševní pohody. Tanec je skvělým způsobem, jak zlepšit náladu a snížit stres. Rytmy hudby a pohybu přinášejí radost a rozptýlení od každodenních starostí. Tanec také stimuluje mozek a paměť, což může pomoci v prevenci demence a Alzheimerovy choroby.

Celkově lze říct, že tanec v řadě je skvělým způsobem, jak zůstat aktivním, fyzicky i sociálně, a zlepšit celkovou pohodu. Je to zábavná aktivita, kterou si mohou vychutnat senioři všech úrovní schopností a nabízí mnoho výhod pro fyzické a duševní zdraví.

 

16